Microsoft Tabanlı Sistemler

Microsoft Tabanlı Sistemler

Yazdır    Email

Exchange Server, SQL Server, Active Directory, Microsoft Server yazılımlarının kurulum, yapılandırma ve işletme hizmetleri bu kapsamdadır.

Exchange Server; PC, telefon veya tarayıcınızda kurumsal sınıf e-posta, takvim ve kişiler işlevlerinden yararlanın. Yüksek kullanılabilirlik ve olağanüstü durum kurtarma için sunulan sadeleştirilmiş yaklaşım sayesinde, hassas ve gizli bilgileri korurken yeni güvenilirlik düzeyleri elde edebilir ve karmaşıklığı azaltabilirsiniz.

Exchange Server 2013, denetimi elinizde tutarken iletişim kanallarınızın her zaman kullanılabilir olmasını sağlar.

exchange

Exchange yapı taşı modeli tüm ölçeklerde dağıtımı basitleştirir, yüksek kullanılabilirliği ve istemci yükü dengelemeyi standart hale getirir ve sürümler arasında birlikte çalışmayı geliştirir.

Daha kısa yük devretme süreleri ve hacim başına çoklu veri tabanı desteği sayesindedaha uzun kullanılma süresinin keyfini sürün

Yerleşik izleme ve yönetilen kullanılabilirlik çözümü, hata durumlarından otomatik olarak kurtulmak için kendi kendini düzeltme özellikleri sunar.

Basitleştirilmiş yük dengeleme seçenekleri esnekliği ve ölçeği iyileştirir, üstüne üstlük masrafları azaltır.

Daha büyük, daha ucuz diskler kullanarak depolama giderlerini azaltın.

 

Güvenli ve Uyumlu

Kurumsal ilkelere uygunluğu kolaylaştıran ve keşif giderlerini azaltan tümleştirilmiş işlevsellik edinin.

exchange

Veri Kaybı Önleme (DLP) özellikleri, kullanıcıların hassas bilgileri yanlışlıkla yetkisi olmayan kişilere göndermesini engellerken onlara iç uyumluluk ilkeleri hakkında bilgi verir.

Kullanıcılara yerel, iyi tümleştirilmiş bir kullanıcı deneyimi ile Yerinde Arşiv imkanı sunarak tüm önemli verilerinizi tek bir yerde tutun.

eBulma Merkezi'ndeki tek bir arabirimden tüm Exchange, SharePoint ve Lync verileri üzerinde Yerinde eBulma'yı

Mobil cihaz ilkeleri onaylanmış mobil cihaz listeleri oluşturmanıza, PIN kilidi uygulamanıza ve kaybolan telefonlardan gizli şirket bilgilerini kaldırmanıza imkan sağlar.

Dağıtımı ve bakımı kolaydır

Exchange Server 2013, esnek dağıtım seçenekleri sunar ve mesajlaşma sistemlerinizi yönetmek için harcayacağınız süreyi azaltmaya yardımcı olur.

exchange

Exchange'i yüklemek veya yükseltmek için özel yönergeler sayesinde dağıtımı kolaylaştırın.

Kullanımı kolay, web tabanlı bir arabirim olan Exchange Yönetim Merkezi sayesinde kuruluşunuzu etkin bir biçimde yönetin.

Pozisyonlarına bağlı olarak (örn. uyumluluk sorumluları için e-Bulma) ve tüm Exchange yönetim arabirimine erişim imkanı vermeden uzman kullanıcılara izin yetkisi dağıtın.

Tam dağıtım esnekliği sayesinde ister şirket içi ister bulut isterse de ikisinin bir karışımını kullanarak buluta istediğiniz koşullarda geçin.


 

SQL Server

SQL Server 2008, Microsoft’un Veri Platformu vizyonunu çerçevesinde, SQL Server 2008 R2, kuruluşunuzun her an ve her yerde her türlü veriyi yönetmesine olanak verir. Doğrudan veritabanı içinde yapılanmış ve yarı yapılanmış belgelerin yanında resim ve zengin medya gibi yapılanmamış belgelerden gelen verileri depolar SQL Server 2008 verilerinizle sorgu, arama, senkronizasyon, raporlama ve analiz gibi daha fazla işlem gerçekleştirmenizi sağlayan zengin bir entegre hizmetler seti sunar.

SQL Server 2008, kritik uygulamalarınız için en yüksek güvenlik, güvenilirlik ve ölçeklenebilirlik düzeylerini sağlar. Bugünün hızlı gelişen iş dünyasında yeni fırsatlardan faydalanmak için şirketlerin veri odaklı çözümleri hızlı bir şekilde oluşturabilmesi ve uygulayabilmesi gerekir. SQL Server 2008, uygulamaların yönetim ve geliştirme süresini ve maliyetini azaltır.

SQL Server 2008, Microsoft .NET ve Visual Studio kullanılarak geliştirilmiş özel uygulamalardan ve Microsoft BizTalk Server üzerinden hizmet odaklı mimariler (SOA) ve iş süreçlerinden gelen verilerin kullanılmasını sağlar.

Active Directory

Active Directory, Microsoft ağlarında kullanılan dizin hizmetidir. Bu veritabanı, kullanıcılar, bigisayarlar, mekanlar, yazıcılar gibi organizasyonun tüm bilgilerini saklar. Bu dizin vasıtasıyla çeşitli yönetimsel kısıtlamalar oluşturulabilir ya da kullanıcıların çalışma ortamları ihtiyaçlar ve standartlar doğrultusunda şekillendirilebilir. Bu şekillendirmeler Grup İlkesi sayesinde yapılır.

Active Directory'nin ilk uygulaması, Windows Server 2000 ile gerçekleşmiştir. LDAP uyumlu bir veritabanıdır.

Active Directory yönetimsel araçları; Active Directory Users and Computers , Active Directory Domains and Trusts , Active Directory Site and Services

Microsoft Server Yazılımı

Microsoft tarafından sunulan Windows Server serisinin en yeni sürümüdür. 4 Eylül 2012 tarihinde tam sürümü yayınlanmıştır, deneme sürümü ise 9 Eylül 2011 tarihinde MSDN kullanıcılarına sunulmuştur. Bu sürümün en avantajlı yanı Özel Bulut sistemine entegre olmuş olmasıdır.

Windows Server 2012 pek çok yeniliği beraberinde getirmektedir. Bunlardan birkaçı:

Microsoft'un Genel Bulutların oluşturulması ve işletilmesinden elde ettiği deneyimi kullanarak veri merkezleri ve Özel Bulutlar için güvenli, dinamik ve kullanılabilir bir sunucu platformudur

Kullanıcılar kişisel iş ortamlarına istedikleri neredeyse her yerden ve her cihazdan bağlanabilme şansına sahiptirler. Bunlara şubeler ve genel (public) bağlantı hizmetleri dahildir.

Esnek depolama özelliği ile bir yandan sektör standardı donanımdan yararlanırken bir yandan da performans, etkinlik ve yenilik getiren çok çeşitli depolama seçenekleri sunar. RDS SmartCache, havuz (pooled) VDI senaryoları için doğrudan eklenen depolamanın avantajlarından faydalanır.

Dengeli Dağıtımlı (Fair Share) Oturum Sanallaştırma, oturum sanallaştırmada kaynakların eşit dağıtımı yoluyla yüksek yoğunluklara olanak tanır ve artışlara karşı koruma ihtiyacını en aza indirir.

Sürekli kullanılabilirliği sayesinde yüksek kullanılabilirliğe sahip ve geniş kapsamlı birçok sorun senaryosu karşısında koruma sağlar.

Yönetim verimliliği sayesinde daha çok yönetim görevini otomatikleştirir, büyük iş yüklerinin dağıtımını basitleştirir ve tam otomasyona bir yol oluşturur (Windows PowerShell komut satırı ara birimi ve komut dosyası dili gibi araçlar ile).

Merkezi denetim ve erişim ilkeleri sayesinde uzak kullanıcıların veri ve kurumsal kaynaklara erişimlerinde güçlü kimlik, veri sınıflandırma kontrolü ve daha kolay yönetim imkânları sağlamaktadır.

Hyper-V ile birden fazla işletim sisteminin paralel olarak aynı sunucu üzerinde çalıştırılmasını sağlamaktadır.

Server 2012 için Microsoft bir kaç farklı sürümü piyasaya sunmuştur. Özelliklerine göre bu sürümler;

Windows Server 2012 Datacenter yüksek derecede sanallaştırılmış Özel Bulut ortamları içindir.

Windows Server 2012 Standart fiziksel veya az derecede sanallaştırılmış ortamlar içindir.

Windows Server 2012 Essentials en fazla 25 kullanıcı ve 50 aygıta sahip küçük işletmeler için idealdir.

Windows Server 2012 Foundation en fazla 15 kullanıcı için Windows Server deneyimi sunar.

Kaynak : Microsoft.com Technet


Microsoft Tabanlı Sistemler, Linux Tabanlı Sistemler, Buti Yazılım, Hosting YÖnetim Yazılımları, Web Tabanlı Yazılımlar, İçerik Yönetim Sistemi, E Ticaret Yazılımları, E Posta Yazılımları yazılım alanında hizmet verdiğimiz ana kalemlerdir. Detaylı bilgi için her bir başlığı tek tek incelemenizi öneririz.

Yazılım Hizmetleri

Web Sitesi arayüz ve ana yüz tasarımları, kurumsal kimlik tasarım ve uygulamaları, reklam (outdoor ve indoor) tasarım ve uygulamaları tasarım alanında hizmet verdiğimiz ana kalemlerdir. Detaylı bilgi için her bir başlığı tek tek incelemenizi öneririz.

Tasarım Hizmetleri

Cloud (bulut) Hosting, VPD/VDS Hizmeti, Co - Location, Web Hosting, VPN, Kurumsal Hosting, İzleme - Bakım - Güvenlik, Mail MX Hizmeti hosting alanında hizmet verdiğimiz ana kalemlerdir. Detaylı bilgi için her bir başlığı tek tek incelemenizi öneririz.

Hosting Hizmetleri

Facebook, Twitter, Google +, ve birçok sosyal medya mecrasında tasarım, planlama, organizasyon ve yönetim hizmeti veriyoruz. Internet'in ayrılmaz parçası Sosyal Medya da yerinizi almak için lütfen randevu alınız.

Sosyal Medya Hizmetleri

Bilgi teknolojileri, Kosgeb Projeleri, Kalkınma Ajansı projeleri, Avrupa Birliği Projeleri, reklam danışmanlığı, ve daha bir çok teknolojik konuda uzman danışmanlarımız ile çözüm ortağınız biziz.

Danışmanlık Hizmetleri